img

Żelowe paznokcie

May 18, 2020

Czy żelowe paznokcie mogą zniszczyć moje paznokcie?

Żelowy manicure może osłabić twoją płytkę paznokcia. Niezależnie czy wybierasz tradycyjny lakier czy żelowy regularne stosowanie może osłabić twoje naturalne paznokcie. Cały proces może prowadzić do przesuszenia i zmniejszenia grubości płytki paznokcia. Nie należy jednak panikować. Można wykonywać przerwy między stosowaniem żelowych paznokci lub zwykłego lakieru i w ich trakcie wzmacniać płytkę specjalnymi przeznaczonymi do paznokci odżywkami.

Jak długo trzymają się żelowe paznokcie?

Prawidłowo wykonany żelowy manicure powinien przetrwać minimum dwa tygodnie. Po tym czasie zaczyna być zauważalny wzrost płytki paznokcia.

This image has an empty alt attribute; its file name is paznokcie-zelowe04-1024x683.jpg

Jaka jest różnica między żelowymi paznokciami a żelowym lakierem?

Żelowy lakier to kolorowy lakier w formie żelu, który można utwardzić lampą UV albo LED. Żelowy lakier nakłada się na naturalne paznokcie i nie jest sztucznym przedłużeniem paznokci. Żelowy lakier zmywa się specjalnym rozpuszczalnikiem lub acetonem przed każdym nowym nałożeniem. Nie jest uzupełniany. Trzeba go stosować od początku na cały paznokieć.PAGE BREAK

Ile kosztują żelowe paznokcie?

Żelowe paznokcie kosztują od 120 do 450 zł w zależności od lokalizacji i salonu. Zależy to też od tego jak paznokcie mają wyglądać i czy będą zdobione.

Jak się usuwa żelowe paznokcie

Żelowe paznokcie usuwa się mocząc je w acetonie. Chroń skórę ponieważ paznokcie musisz namaczać 10-15 minut. Po zdjęciu żelu zadbaj o wzmocnienie płytki odżywkami do paznokci a skórę dłoni potraktuj dobrym kremem do rąk.

Czy można dostać raka od stosowania żelowych paznokci?

Chemiczne substancje składające się na żel nie są kojarzone ze wzrostem ryzyka zachorowania na raka. Niemniej jednak lampy stosowane do utwardzania żelu budzą pytania. To dlatego że wiele emituje wysoki poziom promieniowania UVA, które gra główną rolę w rozwoju raka. Ważne jest zatem jakiej jakości lampy są używane do utwardzania żelu.PAGE BREAK

Dlaczego żelowe paznokcie są grubsze?

paznokcie żelowe

Żelowe paznokcie i żelowy lakier wyglądają grubiej w porównaniu do klasycznego lakieru do paznokci ponieważ zawierają inne składniki chemiczne. Klasyczny lakier zawiera rozpuszczalnik, który powoduje że lakier schnie na powietrzu.


Czy można poczekać aż żelowy paznokieć zrośnie?

Paznokcie rosną dość wolno, po dwóch tygodniach będzie widać przestrzeń gołego paznokcia u nasady. Czekanie aż żelowy paznokieć zrośnie całkowicie może trwać nawet 4-5 miesięcy. Lepiej usunąć niepotrzebny żel przeznaczonym do tego rozpuszczalnikiem.PAGE BREAK

Czy można robić żelowe paznokcie na krótkich paznokciach?

Tak, można nałożyć żel na krótkie paznokcie. Jeśli obgryzasz paznokcie może to pomóc i powstrzymać cię przed ich niszczeniem. Trzeba tylko uważać czy skórki wokół nie są uszkodzone.

Czy żelowe paznokcie odpadają?

Nie, to nie jest normalne jeśli żelowy paznokieć odpada, odkleja się w krótkim czasie. Prawidłowo wykonany żelowy manicure powinien przetrwać 2-3 tygodnie. Żel może się odklejać jeśli płytka paznokcia nie została prawidłowo przygotowana przed aplikacją a żel nie dokładnie przymocowany na krawędzi.

Article Categories:
Paznokcie żelowe · Piękne paznokcie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *