img
french manicure

Jak zrobić samodzielnie w domu klasyczny manicure?

May 20, 2020

Co to jest manicure? Dla większości kobiet to nie tylko malowanie paznokci, to sztuka pielęgnacji i stylizacji paznokci. Oczywiście podstawowy manicure zawsze zawiera kilka kroków które musisz wykonać.

Manicure krok po kroku

1.Przygotuj paznokcie. Usuń stary lakier najlepiej zmywaczem do paznokci bez acetonu bo taki jest delikatniejszy i nie wysusza płytki paznokcia. Jeśli lakier jest trudny do usunięcia możesz resztki usunąć ścierając je za pomocą specjalnej kostki z powierzchnią ścierającą. Lakiery specjalne takie jak żelowe należy usuwać przeznaczonymi do nich rozpuszczalnikami. Wszystkie narzędzia do manicure możesz nabyć w sklepach i hurtowniach z akcesoriami dla salonów pielęgnacji paznokci (często są to sklepy i hurtownie łączące artykuły kosmetyczne dla fryzjerów i salonów paznokci). Możesz kupić wszystko również w sklepach internetowych nie wychodząc z domu.

2. Nadaj paznokciom właściwy kształt i długość. Opiłuj paznokcie nadając im właściwy kształt (opiłowując boki można optycznie wysmuklić paznokcie). Najlepiej piłować papierowym pilnikiem następnie szklanym lub ceramicznym pilnikiem wygładź krawędź paznokcia aby była idealnie gładka. Możesz używać papierowego pilnika, najważniejsza jest jego ziarnistość. Musi byc delikatny czyli mieć numer powyżej 200 (przeczytaj info co oznaczają numery na pilnikach). Ostatnim krokiem jest polerowanie krawędzi i płytki paznokcia delikatną polerką o bardzo małym stopniu ścieralności aby uzyskać idealną gładkość.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ WYBIERAJĄC PILNIK? O czym świadczą numery na pilnikach do paznokci?

Te numery to informacja o ziarnistości czyli o tym ile drobnych ścierających ziarenek znajduje się na 1 centymetrze kwadratowym pilnika. Czyli im większa liczba na pilniku tym więcej ziarenek na 1 cm kwadratowym czyli ziarenka są mniejsze co oznacza że im wyższy numer na pilniku tym pilnik mniej ostry i łagodniejszy.

3.Następny krok to wycinanie skórek. Aby wykonać to dobrze trzeba skórki przygotować. Najlepiej jest posmarować skórki płynem, żelem do zmiękczania skórek. Tradycyjna metoda to moczenie dłoni w letniej wodzie z dodatkiem oliwki przez około 5 minu. Po namoczeniu skórki łatwo jest odsunąć od płytki paznokcia (w kierunku nadgarstka). Najlepiej wykonać to delikatnie specjalnie do tego celu przygotowanymi drewnianymi patyczkami lub jeśli posiadasz metalowy zestaw do manicure specjalną zaokrągloną szpatułką. Po takiej operacji skórki odstają i łatwo jest usunąć ich nadmiar cążkami. Nie tnij zbyt głęboko aby nie uszkodzić skóry lub macierzy paznokcia. Jeśli zamierzasz malować paznokcie natłuszczanie skórek oliwką zostaw na koniec po malowaniu. Jeśli nie będziesz malować zrób to teraz na zakończenie manicure

4.Krok czwarty malowanie paznokci. Aby upewnić się że płytka paznokcia jest idealnie odtłuszczona przetrzyj ją wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci. Używaj wacików nie zostawiających włókien (będą przeszkadzały w malowaniu). Najpierw nałóż na paznokieć bazę pod malowanie (pomaga dłużej utrzymać lakier a wiele z nich dba również o dobrą kondycję twojej płytki paznokcia). Poczekaj chwilę aż baza wyschnie (patrz na instrukcje na opakowaniu) następnie nałóż pierwszą warstwę lakieru a po jej wyschnięciu kolejną warstwę. Dlaczego nakładać lakier dwa razy? Gdy nakładasz cienkie warstwy (a takie się dłużej utrzymują na paznokciach) potrzebujesz na ogół dwie warstwy żeby wyrównać kolor i nadać lakierowi odpowiednią grubość a co za tym idzie trwałość.

Article Categories:
Manicure · Piękne paznokcie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *